header-object

Spoločnosť SOLCON ako prvá na svete vyrobila vysokonapäťový tyristorový riadiaci modul

Solcon Industries predstavila svetovo prvý vysokonapäťový tyristorový riadiaci modul (MV – TPS) na medzinárodnej výstave PowerGen v Orlande na Floride. Nové, patentom chránené riadenie MV – TPS bolo uvedené do prevádzky v podniku Gaumer Process ako vysokonapäťový regulátor elektrického ohrievača.

MV – TPS slúži na reguláciu 4160V elektrických ohrievačov na ohrev potrubia ropy a zemného plynu, kotlov a ďalších aplikácií v procese. Tento odolný riadiaci modul riadi proces digitálne (fázovým riadením) alebo prechod nulou. Je určený pre všetky typy odporových záťaží (regulácia teploty ohrievača atď.) až do 300 A pri napätí 4 160 – 6 600 V. Zákazníci z oblasti výrobelektrickej energie, petrochémie, distribúcie plynu a ropy, ako aj iných priemyselných procesov budú mať možnosť zhodnotiť výhody riadenia pomocou nového modulu MV – TPS. Použitie polovodičových spínacích prvkov na riadenie elektrického kúrenia v teplárenstve bolo až doteraz obmedzené na systémy nízkeho napätia. Spínacie stýkače na vysoké napätie boli jedinou schodnou možnosťou regulácie takýchto procesov. Nový polovodičový regulačný modul MV – TPS umožňuje používateľom prejsť z nízkeho napätia na vysoké. To znamená nižšie náklady a menšiu veľkosť a hmotnosť ohrievača. Výhody MV – TPS oproti tradičnému ovlá- daniu stýkačom sú optimálne riadenie vyhrievacích telies, presná a rýchla regulácia tepla, ochrana systému počas prevádzky a dlhodobá spoľahlivá prevádzka. Firma SOLCON patrí medzi popredných svetových výrobcov NN a VN softštartérov a riadiacich modulov. Ponúka až 48 MW riadenie s 11 kV napájaním.

 

 

 

 

 

SAMBA
Ak rozpočet = text na displeji, potom je riešením SAMBA™ od Unitronics Malé PLC + zabudovaný 3,5“ dotykový displej a I/O

Jednoduché a pekné vyhotovenie HMI 3,5" s QVGA 16-bitovým dotykovým displejom umožňuje záznam a zobrazenie rôznych údajov vrátane farebných grafov a alarmov. Samba podporuje 24 používateľsknavrhnutých obrazoviek a až do 40 snímok na aplikáciu. Integrované PLC ponúka širokú škálu funkcií vrátane dvoch samoladiacich PID slučiek, RTC riadenia v reálnom čase, datalogging, recepty atď. Interná pamäť pojme 0,5 MB z aplikač- nej logiky, plus 512 kB na písmo a 0,5 MB na obrázky. Modul zabudovaných V/V ponúka digitálne, analógové a vysokorýchlostné vyhotovenia. Umožňuje pripojiť až tri IRC snímače.


S krytím IP66/IP65/NEMA4X je Samba vynikajúcim PLC pre potravinársky a farmaceutický priemysel, ideálny všade tam, kde je potreba čistenia vodou. Samba ponúka zabudovaný RS232 port a ďalšie porty RS485, ethernet alebo CANbus. Podporuje GPRS/ GSM, e-mail, SMS, ako aj priemyselné protokoly TCP/IP, Modbus, DF1 slave, CANopen, J1939 a iné. Viete s ňou komunikovať pomocou akéhokoľvek protokolu. Unitronics poskytuje zadarmo VisiLogic softvér, čo je jednotné prostredie na jednoduchú konfiuráciu hardvéru a komunikácie, vývoja aplikačného SW a HMI vizualizácií vrátane bezplatnej knižnice priemyselných obrazov. K dispozícii sú aj vzdialený prístup k PC a export dát. Unitronics ponúka bezplatnú technickú podporu pre všetky svoje produkty a aktívne používateľské fórum. Na internete tiež nájdete webináre s výučbou programovania. Samba ponúka všetky funkcie, ktoré systémoví integrátori potrebujú pre malé aplikácie. Znižuje nároky na priestor, kabeláž a eliminuje potrebu komunikácie HMI-PLC, čo má za následok vynikajúci pomer ceny a výkonu.

 


S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk