header-object

Rýchlejšie paletizačné roboty KAWASAKI ZD130S a ZD250S

Kawasaki uvádza na trh nové vyhotovenia pôvodných paletizovacích robotov ZD 130S a ZD 250S na nosnosť do 130 a 250 kg s vyšším paletizovacím výkonom. Obidva roboty majú zvýšenú rýchlosť pohybu v hlavných osiach 1 – 3. Uvedené zmeny sa prejavili aplikovaním nových optimalizovaných algoritmov na riadenie pohybu, ako aj viacerými mechanickými úpravami, ako je zmena prevodoviek a častí nosného rámu a lepšie chladenie pohonov.

ZD130S má rýchlosť zvýšenú o 13 % na 1 700 cyklov/hod.
ZD250S dosahuje zvýšenie rýchlosti o 25 % na 1 500 cyklov/hod.
(meraná dráha: 400 x 2 000 x 400 [mm])

Riadiaci modul TS300 obsahuje zabudované TCmini PLC funkcie, ktoré umožňujú ovládanie I/O bez ohľadu na prevádzku programu robota. Čistý efekt PLC funkcionality v kombinácii s pridanou ethernetovou konektivitou je vyššia efektivita, produktivita a úspory fiancií v kombinácii s priemyselnými kamerami. Toshiba Machine ponúka širokú škálu SCARA a karteziánskych robotov, ktoré nachádzajú uplatnenie v rôznych odvetviach od potravinárstva cez farmáciu, elektroniku až po baliaci a automobilový priemysel.

 

 

 

 

TM Robotics uvádza na trh funkciu posunu piatejosipre SCARA roboty

Nová technológia umožňuje jednoduchšie rozšírené možnosti dosiahnuteľnosti robotov. TM Robotics (Europe) uviedla na trh nový riadiaci modul, ktorý umožňuje pridanie posuvnej piatej osi pre roboty SCARA jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. V dôsledku toho budú koncoví používatelia aj systémoví integrátori môcť rozšíriť ponuku o riešenia s robotmi SCARA s kombinovanou funkciou premiestnenia produktov z jedného pracoviska na druhé bez ľudského zásahu. Jadrom novej funkcionality je nový ovládač TS3000 od Toshiba Machine, vybavený zabudovaným ethernetovým portom, takže robot, dopravník a priemyselná kamera budú jednoduchšie synchronizovateľné. Táto prídavná funkcia umožňuje pridanie piatej osi na robot SCARA.


Použitím piatej osi pohybu vo forme karteziánskeho lineárneho systému sa rozširuje dosah plne synchronizovaného a presne polohovateľného robota. Toto riešenie nájde uplatnenie pri použití jedného obslužného robota SCARA pre dva a viac strojov alebo v širšej oblasti na výrobnej linke. Tým sa zníži možnosť poškodenia obrobkov a zvýši sa produktivita pracovnej stanice. Tiež sa zníži potreba manuálnych operácií na výrobnej linke realizovaných obsluhou. V prípade použitia takého systému v čistom prostredí sa výrazným spôsobom zníži pravdepodobnosť kontaminácie obrobkov. Navyše vďaka ethernetovému pripojeniu k riadiacemu modulu a prídavnej piatej osi, ako aj iných robotov vo výrobnej bunke máme možnosť využívať priemyselný kamerový systém cez TS3000. To znamená, že môžeme použiť menej kamier, čo výrazným spôsobom zredukuje náklady na implementáciu kamerového inšpekčného systému.


S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk