header-object

 

ZD130S a ZD250S rýchlejšie KAWASAKI paletizačné roboty

Kawasaki uvádza na trh nové prevedenia pôvodných paletovacích robotov ZD 130S a ZD 250S pre nostnosti do 130 a 250kg s vyšším paletovacímvýkom. Obidva roboty majú zvýšenú rýchlosť pohybu v hlavných osiach 1-3. Uvedené zmeny sa prejavili aplikovaním nových optimalizovaných algoritmov pre riadenie pohybu ako aj viacerými mechanickými úpravami, ako zmenou prevodoviek, častí nostného rámu a lepšieho chladenia pohonov. ZD130S má zvýšenú rýchlosť o 13% na 1700 cyklov/hod. ZD250S dosahuje zvýšenie rýchlosti o 25% na 1500 cyklov/hod. (meraná dráha: 400x2000x400 [mm])

 

Čisté roboty v celej svojej kráse: MC004N / MS005N


Kawasaki vyvinuli a pred nedávnom uviedli na trh úplne novú radu robotov určených pre „čisté“ aplikácie medicínskeho alebo farmaceutického priemyslu. Hlavné využitie nájdu v automatizácii manipulačných procesov so vzorkami alebo pri výrobe individuálnych liečív. Mimoriadne kompaktná konštrukcia ramena je vhodná pre použitie robotov v stiesnených priestoroch v medicíne a farmaceutickom priemysle. Stupeň krytia IP67 v kombinácii s ISO triedy 5 predurčujú tieto roboty pre použitie v čistom prostredí. Robot MS005N je vyrobený kompletne z nerezovej ocele a VHP. Roboty sú vysoko flexibilné, k čomu prispieva ich konštrukcia s dutým zápästím. Všetku potrebnú kabeláž aj pneumatiku pre chápadlo môžete dokonale integrovať do robota. V prípadetypuMS005N je flexibilita ešte výraznejšia vďaka 7-osej konštrukcii. Tento nerezový robot dokáže pracovať aj „za rohom“.


 

Model                                    MC004N     MS005N

Počet osí 6 7
max. dosah [mm] 505 600
max zaťaženie [kg] 4 5
opakovateľnosť [mm] -+ 0,05 -+0,1

 

SAMBA™ od Unitronics je riešenie Malé PLC + Vstavaný 3,5“ dotykovom displeji a I/O

 

Systémoví integrátori a výrobcovia často vyvíjajú aplikácie, ktorévyžadujú PLC riadenie. Z dôvodu obmedzeného rozpočtu často používajúiba PLC s jednoduchým textovým displejom. Unitronicsšpeciálne vyvinul malé PLC Samba ™ (všetko v jednom PLC + HMI + IOs) pretietosituácie.
Jednoduché a pekné prevedenie HMI 3,5" s QVGA 16-bit dotykovým displejom umožňuje záznam a zobrazenie rôznorodých údajov, vrátane farebných grafov a alarmov. Samba podporuje 24 užívateľských navrhnutých obrazoviek až do 40 snímok na aplikáciu. Integrované PLC ponúkaširokú škálu funkcií, vrátane 2 samoladiacich PID slučiek, RTC riadenie v reálnom čase, datalogging, recepty atď. Internápamäť pojme 0,5 MB z aplikačnej logiky, plus 512 kB pre písma a 0,5 MB pre obrázky. Modul vstavaných V/V ponúkadigitálne, analógové a vysoko rýchlostné prevedenia. Umožňuje pripojiť až 3 IRC snímače.
S krytím IP66/IP65/NEMA4X je Samba vynikajúce PLC prepotravinársky a farmaceutický priemysel, ideálny všade tam, kde je potrebačistenia vodou.
Samba ponúka vstavaný RS232 port aj ďalšie RS485, Ethernet alebo CANbus porty. Samba podporuje GPRS / GSM, e-mail, SMS, rovnako ako priemyselné protokoly TCP / IP, Modbus, DF1 slave, CANopen, J1939 a iné. Viete s ňou komunikovať pomocou akéhokoľvek protokolu.
Unitronics poskytuje zadarmo VisiLogic softvér, čo je jednotné prostredie pre jednoduchú konfiguráciu hardvéru, komunikácií, vývoja aplikačného SW a HMI vizualizácií, vrátane bezplatnej knižnice priemyselných obrazov. K dispozícii sú aj vzdialený prístup k PC a export dát. Unitronics ponúka bezplatnú technickú podporu prevšetky svoje produkty a aktívne užívateľské fórum. Na internete tiež nájdete webináre s výukou programovania.
Samba ponúka všetky funkcie, ktoré systémoví integrátori potrebujú pre malé aplikácie. Znižuje nároky na priestor, kabeláž a eliminuje potrebukomunikácie HMI-PLC, čo má za následok vynikajúci pomer cena / výkon. Pre potenciálních záujemcov Vám vieme SAMBU požičať na testovanie.


S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk