header-object

Samba™ od Unitronics s novým 7'' dotykovým displejom

Samba, PLC s HMI a vstavanými I/O zapĺňa medzeru pre rastúci OEM trh a jeho veľkými cenovými nárokmi. Všetky prevedenia Samby 3,5“, 4,3“ aj 7“ sú kompaktné OPLC (PLC+HMI) pre jednoduché, elegantné ovládanie stroja s farebným dotykovým displejom.
Kvalitný 16-bitový dotykový displej umožňuje zadávanie dát a zobrazovanie premenných, vrátane farebných grafov trendov a alarmov. Samba podporuje 24 užívateľských obrazoviek a 5MB obrázkov na aplikáciu. Integrované PLC ponúka širokú škálu funkcií, vrátane 2 PID slučiek, RTC riadenia, záznamu dát, receptov a ďalších.

Produktová rada OPLC - Samba™


Vnútorná pamäť má 112kB pre aplikačný program, plus 512kB pre fonty a 5 MB pre obrázky. Vstavané I / O ponúkajú digitálne, analógové prevedenia a tiež funkcie HSC – rýchle čítacie vstupy pre prípadné pripojenie až 3 IRC snímačov.Ploché prevedenie displeja s krytím IP66 / IP65 / NEMA4X robí Sambu veľmi vhodnú pre potravinársky a farmaceutický priemysel, tiež kdekoľvek, kde je potreba hrubého čistenia. PLC Samba ™ sú dodávané s programovacími portami USB pre 4,3'' a 7" prevedenie. 3,5'' prevedenie má RS232. V prípade potreby môžu byť pridané ďalšie porty: RS485, Ethernet, CANbus. Samba ™ podporuje GPRS / GSM, e-mail a SMS, rovnako ako priemyselné protokoly TCP / IP, Modbus, DF1 slave, CANopen a J1939. Tiež ju môžete prispôsobiť akémukoľvek protokolu 3. strán. Na programovanie PLC Samba ™ používa UnitronicsVisiLogic softvér, ktorý je zadarmo. VisiLogic je jediné SW prostredie pre konfiguráciu hardvéru, komunikácií, vývoja aplikačného programu, HMI obrazoviek vrátane voľnej knižnice priemyselných obrazov. Pomocou ďalších Utility programov je možný vzdialený prístup k PC a export dát. Unitronics ponúka neobmedzenú technickú podporu pre všetky svoje výrobky. Samba ponúka všetky funkcie, ktoré systémoví integrátori / OEM potrebujú pre malé aplikácie. Znižuje priestorové a pripojovacie požiadavky a eliminuje nutnosť vytvoriť HMI - PLC komunikáciu, čo má za následok vynikajúci pomer ceny a výkonu.

 

UniStream PLC + HMI - teraz s 15,6“ displejom, EtherNet / IP™ komunikáciou a video kamerou!


UniStream, ocenené PLC + HMI (7”, 10.4”, 15.6”) riadenie odteraz podporuje aj Ethernet / IP ™ komunikáciu ako najrozšírenejší priemyselný štandard od firmy ODVA. UniStream môže fungovať zároveň ako Ethernet/IP V/V skener aj adaptér. I/O údaje si vymieňa prostredníctvom svojich dvoch ethernetových portov s ostatnými Ethernet /IP kompatibilnými zariadeniami. Okrem toho, jeden regulátor môže obsahovať niekoľko definícií skenera a adaptéra.
Kombinácia UniStream a EtherNet /IP protokolu umožní vysoko výkonnú a efektívnu výmenu údajov V/V v reálnom čase čoho dôsledkom je oveľa rýchlejšie riadenie procesov v rôznych aplikáciách priemyselnej automatizácie. Cez Ethernet/IP, môže PLC UniStream priamo čítať vstupy a ovládať výstupy V/V modulov a kompatibilných Ethernet/IP zariadení iných výrobcov. Z toho dôvodu je UniStream jednoduchšie integrovateľný v rozsiahlych podnikových sieťach aj aplikáciách pre riadenie pohybu.
UniLogic je programovacie prostredie pre UniStream a obsahuje HW konfiguráciu, PLC program, HMI obrazovky, fyzické komunikačné kanály (Ethernet, USB, RS485, CANbus), komunikačné protokoly (CANopen, SNMP, MODBUS, UniCAN, FTP, EtherNet/IP), 3G modemy, SMS komunikáciu, Web server, tabuľky, Emaily, Alarmy, hesla, jazyky, knižnice.... Najnovšia funkcia vhodná aj pre výrobcov strojov je práca so streaming video formátmi z Ethernet/IP kamery používajúcej RTSP RealTimeStreamingProtocol. Táto najnovšia funkcia umožňuje jednoduchsie integrovanie sieťovej kamery a zobrazenie video výstupu na elegantnom UniStream HMI panely.
Prostredie UniLogic je voľne stiahnuteľné na naších stránkach, alebo u výrobcu. Konfigurácia Ethernet/IP komunikácie je rýchlo a ľahko intergovateľná do programu. Je to hlavná výhoda pre výrobcov strojov a samotných programátorov automatizovaných procesov. Klasické rebríkové programovanie vôbec nie je potrebné.
Výhody EtherNet / IP sú hnacou silou jeho celosvetovej popularity.Je to oveľa jednoduchšie ako realizovať projekt s viacerými zbernicovými protokolmi, ktoré bežne vyžadujú špecializované školenia a vedomosti. EtherNet / IP môže poskytnúť jednoduchšie riešenie pre mnoho automatizačných profesionálov, ktorí nemusia mať hlboké vedomosti priemyselnej zbernice.
Ďalšou výhodou je fakt, že pracuje na štandardných, všeobecne dostupných Ethernet/IP sieťach a protokoloch. EtherNet / IP tiež podporuje bezdrôtový prenos pomocou priemyselných štandardných zariadení, ktoré Vám vieme vyšpecifikovať od našich ďalších dodávateľov ako HMS, Seneca, Brainboxes. Tým Vám vieme ponúknuť komplexné riešenie šité na mieru podľa vašich požiadaviek.
UniLogic taktiež ponúka vstavané diagnostické nástroje, ktoré poskytujú štatistické údaje o komunikácii EtherNet / IP a môžu pomôcť pri riešení problémov a optimalizácii aplikácie. UniStream použitím EtherNet/IP pripojenia a prenosu informácií cez internet nadobudol väčší potenciál použitia pre rôznorodé internetové aplikácie nielen v priemysle. Zároveň týmto nadobudol schopnosť fungovať ako EtherNet/IP prevodník, ktorý dokáže komunikačne prepojiť EtherNet/IP zariadenia s ďalšími priemyselnými zariadeniami s rôznymi komunikačnými protokolmi. * EtherNet / IP ™ je ochranná známka spoločnosti ODVA

Nový rad paletizačných robotov

S.D.A. predstavuje novinku roku 2015, nový paletizačný robot Kawasaki, model CP130L, CP180L, CP250L, CP300L, CP500L. Najpredávanejšie 4-osé Kawasaki ZD130S a ZD250S paletizačné roboty sú tak nahradené novým radom modelov CP130L až CP500L. Tieto roboty sú k dispozícii pre manipuláciu so záťažou 130 kg, 180 kg, 250 kg, 300 kg, a 500 kg. Pracovný rozsah Kawasaki robotov CP je najväčší vo svojej triede - má priemer viac ako 6,5 metra. Veľmi dôležitou vlastnosťou sú malé rozmery podstavy robota iba 770x770 mm. Tým sa ušetrí veľa miesta vo výrobných halách. Rýchlosť prvej a druhej osi bola zvýšená, čo umožní robotu zvýšiť kapacitu paletizácie. Nový Kawasaki E03 riadiaci modul má menšie rozmery (dxšxv) iba 580x550x260 mm. a hmotnosť iba 45 kg. Kawasaki paletizačnéroboti patria k najrýchlejším a najspoľahlivejším strojov na trhu. CP180L robot je schopný zrealizovať 2050 cyklov za hodinu so 130 kgbremenom

S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk