header-object

NOVINKA V ROBOTIKE – PICK & PLACE ROBOT YS002N

Kawasaki Robotics kontinuálne pracuje na vývoji nových robotov. Jedným z hlavných cieľov je vytvoriť čo najkompaktnejšie roboty, aby sa ušetrilo miesto aj celkové náklady. Od uvedenia začiatku výroby Pick&Place robota YF003N bolo iba otázkou času, kedy bude uvedená na trh jeho menšia verzia. YS002N je veľmi kompaktný Pick&Place robot so zaujímavými technickými parametrami. V porovnaní s YF003N bol jeho pracovný rozsah zmenšený na polovicu pri maximálnom zdvihu 200 mm. Jeho nosnosť je 2 kg pri hmotnosti 60 kg oproti 145kg YF003N. Maximálna rýchlosť sa blíži až k 200 úkonomza minútu s vysokou opakovateľnosťou + - 0,04 mm.

Technické údaje:

os 4
pracovný rozsah max. priemer 600mm / zdvih 200 mm
užitočná hmotnosť max . 2kg
opakovateľnosť + - 0,04 mm / + - 0,01 ° 
max . cyklov za minútu 200 pri záťaži 0,5 kg / 166 pri záťaži 2kg


Tento robot poskytuje nové príležitosti na budovanie inovatívnych a priestorovo úsporných aplikácií. YS002N sa stáva základným komponentom pre klasickéPick&Placerobotické zostavy- hlavne v potravinárskom a baliacom priemysle. Jeho konkurenčnou výhodou je vysoká presnosť a rýchlosť.


 TOSHIBA – učenie Scararobotov jednoduchšie a rýchlejšie

Nový vysokovýkonný Teach Pendant od firmy Toshiba umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie programovanie Scara robotov. Jeho najnápadnejšou novou funkciou je veľký, farebný, jasný LCD displej. Táto zmena umožňuje prezentáciu zmien signálov a farebné kódovanie príkazov aj za zlých svetelných podmienok. Displej klávesnice sa prepne dynamicky v závislosti na zobrazenej obrazovke, čo ukazuje kľúče potrebné v správny čas - zníženie prácneho zadávania kľúča . 

Softvér bol vylepšený pre urýchlenie programovania.Zadaním slovasa zobrazírad kandidátskych slov – napr.“MOVE”, “MOVE A”, “MOVE C”, “MOVES” …. Pre editáciu zariadenie zobrazuje hlavný program, podprogram a popisovače v programeScola ako hierarchie, ktoré umožňujú rýchle overenie štruktúry programu. NovýToshibaMachine TP3000 Teach Pendant má krytie IP65.

 

 

 

 

 

Ľahšie, lacnejšie, energeticky úspornješie ToshibaSCARA roboty pre jednoduchú automatizáciu

Od svojho uvedenia na trh v roku 2013sa stali THL SCARA roboty od ToshibaMachineRobotics najpredávanejšie. Ich popularita je veľká vďaka nízkej cene v porovnaní s podobnými špecifikáciami výkonu iných robotov. Ich nízka hmotnosť je výhodou pre systémových integrátorov a nízka spotreba elektrickej energie je bonusom pre koncových užívateľov. Sú ideálne do samostatnej aplikácie, ale aj ľahko integrovateľné pre výrobcov strojov a integrátorov. Roboty THL sú určené do jednoduchých, lacných, flexibilných aplikácií. Cieľom ich vývoja bolo dosiahnuť nízku hmotnosťs nízkym momentom zotrvačnosti a potrebnou pevnosťou. V dôsledku toho boli vybavené menšímiservomotormia prevodovkami. THL roboty sú až o 50 % ľahšieako iné modely a spotrebujú o 50 % menej energie .

Výkon je porovnateľný s inými modelmi,ale má neporovnateľne ľahšiu údržbu ako predtým . K dispozícii máme dĺžky ramien 300 mm , 400 mm , 500 mm , 600 mm , 700 mm , 800 mm , 900 mm a 1000 mm. Každý robot má štyri osi pohybu, umožňuje ± 360 ° otáčanie s pracovnou plochou ± 125 ° na prvej osi a ± 145 ° na druhej osi. Maximálna kombinovaná rýchlosť pomocou osi jeden a dva je veľmi veľká. Prípustný moment zotrvačnosti je len 0.2kg/m2 a vďaka použitiu absolútnych rotačných snímačov súopakovateľnosti v X-Y 0,01 mm.

 

 

 


TOSHIBA – nový menič VF-S15

VF-S15 je nová rada frekvenčného meniča v strednom rozsahu výkonuso širokou funkčnosťouavysokoupresnosťou. Pre jednoduchénastavenieauvedeniedoprevádzkyjeVF-S15 ideálnyfrekvenčnýmeničpretakmer všetkypohonyvovýkonovomrozsahuod0,25kWdo18,5kW. Kdispozíciije vpodobeplug-inmodulov veľkémnožstvomodulov priemyselnýchzberníc. Prémiové typy VF-S15 PL-W1 rozširujú oblasťpoužitia do aplikácií so zvýšenými požiadavkaminabezpečnosť, naenergetickú účinnosťaovládaniepohonu. Zároveň obsahujebezpečnostnéfunkcieSTO, integrovanéPLCfunkcie, funkciu uzamknutia, schopnosťpripojeniasynchrónnych motorov, rovnakoako aplikačnýsoftvérpreľahký štart.

• režim - presnéovládanies reakčnou dobou(11s)

• vstavanýodrušovacífilterEMC

• jednoduchákonfiguráciaanastavenie

• pripojenieprevšetky bežnézbernicovésystémy

• funkciaDual-rating – dvojitý výkonový rozsah

• pripojenie: aj motoryspermanentnýmimagnetmi(vybrané modely)

• funkciaPLClogiky(vybrané modely)

• STO/SS1IEC/EN61800-5-2 (vybrané modely)

 

HMS - Pripojenie CANopen zariadení k PLC - SIMATIC® S7 - 1200 

CM CANopen modul od HMS IndustrialNetworks umožňuje užívateľom SIMATIC S7 - 1200 PLC integrovať CANopen zariadenia do svojich automatizačných systémov (pomocou TIA Portal®) . Produkt je vyvinutý HMS IndustrialNetworks a je plne schválený výrobcom S7 - 1200 - Siemens AG . Ako to funguje ? CM CANopen sa zapája do S7 - 1200 a funguje ako prekladač medzi uzlami na sieti CANopen a S7 - 1200 . Modul mechanicky vojde do štandardného S7 - 1200 systému a môže byť nakonfigurovaný v oboch režimoch-Master alebo Slave. Pre nastavenie komunikácie medzi CANopen zariadením a PLC nie je potrebné žiadne programovanie. Užívateľ si nastaví tok dát pomocou konfigurovacieho programu CM CANopenConfigurationStudio. Každé PLC má možnosť pripojiť až tri CM CANopen moduly a ku každému modulu je možné pripojiť 16 CANopen podriadených uzlov (každý modul podporuje vstup aj výstup o 256 bajtoch). K dispozícii je tiež podpora pre transparentné CAN 2.0A pre zákaznícke protokoly. Modul je tiež integrovateľný do katalógu hardverových konfigurácií sady TIA Portal.

HMS so svojou produktovou radou ANYBUS prevodníkov všetkých
priemyselných zberníc.(Profibus, Profinet, Modbus RTU, Modbus
TCP/IP, CANopen, Ethernet/IP,Ethernet MBTCP,EtherCAT, CC link,
DeviceNet, J1939, LONWorks, ControlNet, FIP, Interbus)

 K-LINE je konfigurovateľný prevodník všetkých typov analógových signálov od firmy SENECA. Má DC napájanie, montáž na DIN lištu, DC vstupný signál s 1500 V izoláciou medzi vstupom, výstupom a napájaním. Vstupné a výstupné rozsahy sa na K prevodníkoch konfigurujú pomocou DIP prepínačov. Modul poskytuje presnosť lepšiu ako 0,1%. Umožňuje vysokú hustotu balíka prevodníkov. Šírka modulu je iba 6,2 mm. Ďalšie funkcie zahŕňajú možnosť napájania zbernicou, rýchle pripojenie pružinovými svorkamia diagnostické LED diódy na prednom paneli. Prevodníky sú v prevedení s vysokýmvýkonom a spoľahlivosťou viacako 500.000 hodín v rozšírenom rozsahu prevádzkových teplôt od -40 ° C do +65 ° C.

 

2D Laser skanerpre kontrolné a inšpekčné systémy 

2D Laser skanermá veľa vhodných uplatnení v praxi,hlavnepribezkontaktnommeraní, kotrolepresnostirôznychprofilov a určovaní rozmerov aj 3D modelovrôznychkonštrukcií. Medzinajpoužívanejšie typy aplikáciípatriameraniepozdĺžnychštrbín na rúrach, priemerovprofilov, kontrola zvarov, objektov, predmetov a mnoho iných.

Merací rozsah v Z osije od 10 do 1450 mm s presnosťou ±5 µm. Vzorkovaciafrekvenciasnímača je do 2000 kHz, nominálnevzorkovanie250 profilov/s (HS verzia), 500 profilov/s (D verzia) a maximálnevzorkovanie1200 profilov/s (v obmedzenomzornom uhle). Linearita v Z a X osiach je ±0.1% z rozsahu, ±0.2% (D). Vyhodnoteniesignálovzosnímača je možné pomocouRS232/RS485/Etherneta tiežanalógovýmisignálmi4...20 mA/0...10V.Skaner pracuje s rôznymifarbamilasera,ako sú červená, modrá a infra červená. Štandardnéprevedeniesnímačamôžepracovaťpri teplotách -10…+50°С, v prípadeverzie so vstavanýmohrevom je to -30…+50°С, v prípadeverzie so vstavanýmohrevom aj chladením -30…+120°С- to všetko v prostredí s relatívnouvlhkosťou5-95% bez kondenzu.Mechanická odolnosťsnímačavzhľadom na vibrácie 20g/10…1000Hz je 6 hodín v každej z XYZ osí a vzhľadom na mechanické rázy 30 g/6 ms.Rozsah napájacíchnapätí9…36VDCa krytie IP67 spolu s mechanickými a teplotnýmiparametrami umožňuje jeho použitie aj v mobilnýchzariadeniach.

 


S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk