header-object

DRUHÁ GENERÁCIA PLC

Unitronics ako výrobca OPLC predstavuje 2 generáciu najjednoduchšieho PLC s dvojriadkovím displejom pod označením Jazz® s typovým označením JZ-20. Pomocou HMI rozhrania užívateľ dostáva kompletný obraz o stave procesu prostredníctvom až 60tich možných obrazoviek. Všetky JAZZ modely zahŕňajú možnosť riadiť až 4- PID samo nastavujúce sa slučky a majú možnosť pripojiť rozširujúce I/O moduly. S prídavným GSM modulom, ktorý umožňuje obojsmernú komunikáciu cez SMS.


Nový JAZZ model JZ20-..... v sebe zahŕňa možnosť digitálnych / analógových vstupov a výstupov, vstupy pre termočlánok/ PT 100, relé / tranzistorové výstupy. Všetky tranzistorové výstupy môžu pracovať aj ako PWM. Ako prídavné moduly môžu byť GSM, ModBus komunikácia, alebo rozširujúce I/O moduly. Výsledkom toho je jednoduchá forma riadenia s možnosťou rozširovania, za prekvapivo nízku cenu. V porovnaní s jeho predchodcom je 30x rýchlejší s 2x väčšou pamäťou pre program za rovnakú cenu. V blízkej budúcnosti bude mať aj Ethernet rozhranie.

ParametreStarý JAZZNový JAZZ
Vykonanie bitovej inštrukcie 46us  1,5us
Veľkosť pamäte programu 24kB 48kB
Programovanie RS232 USB


Nové prevedenia sú k dispozícii už teraz. Preklopenie aplikačného SW so starého typu na nový je veľmi jednoduche iba zmenou hardware konfigurácie a následného uloženia.

Unitronics v tomto období výrazným spôsobom znížil ceny vybraných modelov OPLC V130, V350 a V/V modulov.


S.D.A. s.r.o.
Ing. Jaroslav Fiľo – konateľ

Jána Bottu 4
974 01 Banská Bystrica

Tel.: 048-472 34 11
Fax: 048-472 34 69

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.s-d-a.sk