header-object
BALLUFF - BTL - Lineárne snímanie polohy, náhrada za potenciometre

Nový a lacnejší lineárny snímač polohy Micropulse® AT (BTL6)

Vzhľadom na potreby zákazníkov vznikla potreba vyvinúť novšiu a lacnejšiu verziu "starého", dobrého, bezkontaktného, absolútneho, lineárneho snímača polohy Micropulse® od firmy Balluff. Použitie bezkontaktných snímačov polohy je teraz cenovo prístupnejšie dokonca aj pre vstrekolisy.

Magnetostrikčný lineárny snímač polohy Micropulse® AT
Tieto fakty ako aj samotný princíp činnosti z neho robia bezkonkurenčnú náhradu neodolným potenciometrom. Tento magnetostrikčný snímač bol špeciálne vyvinutý pre potreby a nároky vstrekolisov. Nové prevedenie je mechanicky jednoduchšie, ale stále kompatibilné so štandardným produktom. Micropulse® AT určuje nový štandard v porovnaní pomeru cena/výkon. Flexibilné a cenovo výhodné riešenie v spojení s bezkontaktným princípom snímania robia tento senzor jedinečný pre priemysel. Bezúdržbové prevedenie poskytuje užívateľovi extrémne dlhú životnosť bez neproduktívnych a drahých prestojov. V porovnaní s potenciometrami snímaťe Micropulse® AT neponúkajú iba lepšie rozlíšenie a opakovateľnosť, ale aj lepšie možnosti upevnenia. Toto má za následok zníženie nárokov pri montáži a následne nastavovaní snímača, čo sú časovo náročné operácie. Pasívny bežec-magnet indikuje aktuálnu polohu pozdlž vlnovodu. Vzdialenosť medzi magnetom a snímačom môže byť do 4 a 8 mm, s vertikálnym ofsetom v tolerancii ±2 mm. Snímače je možné dostať s dĺžkami od 100 do 1500 milimetrov. Štandardné prevedenie snímačov má tento rozsah väcší od 50 do 5000 milimetrov a výstup je možné okrem štandardných dostať aj s rozhraním Profibus-DP, SSI, CANopen, InterBus-S, DeviceNet, MODBUS. S rozlíšením <= 10 mm a opakovateľnosťou <= 20 mm, Micropulse® AT prevyšuje všetky požiadavky, ktoré sa kladú pre generovanie spätnej väzby na vstrekolisoch. To isté platí aj pre nelinearitu ±200 mm do dĺžky <= 500 mm alebo +0.04 % FS dĺžky > 500 mm. K dispozícii sú obidve prevedenia ako tradičná verzia s analógovým stúpajúcim/klesajúcim výstupom 0-10 V tak aj teraz široko akceptovaná verzia rozhrania so štart/stop impulzom vysoko odolná rušivým signálom. Napája sa štandardným 24 V zdrojom. Konektorové pripojenie a držiaky sú prevzaté od Balluff bežných snímačov polohy, čo ho robí ešte cenovo prijatelnejšie. Všetky snímače sú s krytím IP 67 IEC 529 hermeticky uzavreté. Puzdro je vyrobené z eloxovaného pretlačovaného hliníkového profilu. Toto chráni vlnovod od vplyvu vlhkosti ako aj znečistenia bez potreby špeciálnej orientácie, ktorú potrebujú potenciometre. V tomto prípade je nutné spomenúť další efekt, ktorý sa prejaví na celkovej cene keď Micropulse® AT, pracujúci s dvoma magnetmi nahradí dva potenciometre. V tejto konfigurácii jeden snímač môže zosnímať viacej pohybov v osi pohybu vstrekolisu.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním - nová technológia

Firma Kübler vyvinula nový model v rade viacotáčkových absolútnych rotačných snímačov s Profibus-DP programovateľným rozhraním.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním
Trieda 2 Profibus-DP programovateľných snímačov poskytuje zákazníkom špecifickú konfiguráciu, bezpečnosť a diagnostiku. Maximálne rozlíšenie snímača je 25 bitov, z toho 13 bitov (čo je 8192 pulzov) v rámci jednej otáčky a 12 bitov (čo je 4096 pulzov) čo sa týka počtu otáčok. Puzdro je vyhotovené so štandardnými rozmermi fí 58 x 90 mm s krytím IP 67. Špeciálne patentované technológie výroby "I-S-T" a "IT" umožňujú snímaču získať vyššiu odolnosť proti mechanickým rázom až do 250 g/6 ms, a tiež vyššiu odolnosť voči EMI, spoľahlivosť a životnosť. Tento model je vhodný na blízke umiestnenie pri frekvenčných meničoch, pohonoch, spojkách a brzdách, kde elektromagnetické rušenie má značnú úroveň. "I-S-T" Inteligentná Snímacia Technológia je bezkontaktná, elektronická, viacotácková technológia s redundantnými systémami a módom necinnosti na predlženie životnosti batérie na viac ako 10 rokov.

Nový kompozitný rotačný snímač ponúka malé náklady, kompaktnú veľkosť a optimalizované parametre

Puzdro o rozmeroch fí 37 (1.5") x 32 mm je vyrobené z nového high-tech kompozitného materiálu nazvaného KF 40. Je ho možné objednať v oboch prevedeniach s hriadeľom aj s dierou.

Rotačný snímač rady 3700
Využitím novej technológie snímania a konštrukcie snímača rada snímačov 3700 je extrémne spoľahlivý. Počas činnosti môže pracovať až do 100 °C, je odolný voči mechanickým rázom a tiež EMI. Rada snímačov 3700 je poskytovaná s rozlíšeniami do 2500 impulzov/otáčku a variantoch napájacich napätí 10 ... 30 V push-pull výstup alebo 5 V, s linkovým budičom RS 422. Tieto snímače majú štandardne zabudovanú kompenzáciu teploty a starnutia. Firma Kübler tiež vyvinula inovovanu Tube Tech® technológiu pripojenia kábla s 10x väčšou ochranou ako štandardné PG pripojenie s krytím IP67. Aplikácie použitia zahŕňajú baliace stroje, dopravníky materiálu, rôzne stroje, automobily, vlaky, medicínske a kancelárske zariadenia. Vo veľa prípadoch sa rada snímačov 3700 môže použiť ako náhrada resolverov.

Novovyvinutý SSI displej

Firma Kübler GmbH teraz začala s výrobou displeja s SSI rozhraním.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním
Displej o vonkajších rozmeroch DIN 96x48x140 mm a 6 miestnym LED ukazovateľom má15 mm veľké znaky s nastaviteľným svitom. Jedno zariadenie je možné napájať ako jednosmerným tak aj striedavým napájacím napätím. Zákazník má možnosť výberu medzi verziami s analógovým výstupným signálom s násobiacim faktorom a 14 bit rozlíšením pre 0...10V, -10...+10 V, 0/4...20mA, alebo verziou s 2 optoväzobnými výstupmi, vhodnými pre limitné hodnoty alebo prednastavené hodnoty. Displej je vhodný pre všetky SSI formáty do 25 bitov a SSI taktovacou frekvenciou od 100 Hz do1 MHz. Je ho možné nastaviť na Gray a binárny kód. Dalšia výhoda je možnosť nastavenia Master alebo Slave činnosti. Zariadenie môže vykonávať rôzne výpočty a preto ho je možné naprogramovať pre rôzne rozsahy. Pripojenie zariadenia je realizované pomocou štandardnej konektorovej svorkovnice ktorú bežne používa Kübler.