header-object
BALLUFF - BTL - Lineárne snímanie polohy, náhrada za potenciometre

Nový a lacnejší lineárny snímač polohy Micropulse® AT (BTL6)

Vzhľadom na potreby zákazníkov vznikla potreba vyvinúť novšiu a lacnejšiu verziu "starého", dobrého, bezkontaktného, absolútneho, lineárneho snímača polohy Micropulse® od firmy Balluff. Použitie bezkontaktných snímačov polohy je teraz cenovo prístupnejšie dokonca aj pre vstrekolisy.

Magnetostrikčný lineárny snímač polohy Micropulse® AT
Tieto fakty ako aj samotný princíp činnosti z neho robia bezkonkurenčnú náhradu neodolným potenciometrom. Tento magnetostrikčný snímač bol špeciálne vyvinutý pre potreby a nároky vstrekolisov. Nové prevedenie je mechanicky jednoduchšie, ale stále kompatibilné so štandardným produktom. Micropulse® AT určuje nový štandard v porovnaní pomeru cena/výkon. Flexibilné a cenovo výhodné riešenie v spojení s bezkontaktným princípom snímania robia tento senzor jedinečný pre priemysel. Bezúdržbové prevedenie poskytuje užívateľovi extrémne dlhú životnosť bez neproduktívnych a drahých prestojov. V porovnaní s potenciometrami snímaťe Micropulse® AT neponúkajú iba lepšie rozlíšenie a opakovateľnosť, ale aj lepšie možnosti upevnenia. Toto má za následok zníženie nárokov pri montáži a následne nastavovaní snímača, čo sú časovo náročné operácie. Pasívny bežec-magnet indikuje aktuálnu polohu pozdlž vlnovodu. Vzdialenosť medzi magnetom a snímačom môže byť do 4 a 8 mm, s vertikálnym ofsetom v tolerancii ±2 mm. Snímače je možné dostať s dĺžkami od 100 do 1500 milimetrov. Štandardné prevedenie snímačov má tento rozsah väcší od 50 do 5000 milimetrov a výstup je možné okrem štandardných dostať aj s rozhraním Profibus-DP, SSI, CANopen, InterBus-S, DeviceNet, MODBUS. S rozlíšením <= 10 mm a opakovateľnosťou <= 20 mm, Micropulse® AT prevyšuje všetky požiadavky, ktoré sa kladú pre generovanie spätnej väzby na vstrekolisoch. To isté platí aj pre nelinearitu ±200 mm do dĺžky <= 500 mm alebo +0.04 % FS dĺžky > 500 mm. K dispozícii sú obidve prevedenia ako tradičná verzia s analógovým stúpajúcim/klesajúcim výstupom 0-10 V tak aj teraz široko akceptovaná verzia rozhrania so štart/stop impulzom vysoko odolná rušivým signálom. Napája sa štandardným 24 V zdrojom. Konektorové pripojenie a držiaky sú prevzaté od Balluff bežných snímačov polohy, čo ho robí ešte cenovo prijatelnejšie. Všetky snímače sú s krytím IP 67 IEC 529 hermeticky uzavreté. Puzdro je vyrobené z eloxovaného pretlačovaného hliníkového profilu. Toto chráni vlnovod od vplyvu vlhkosti ako aj znečistenia bez potreby špeciálnej orientácie, ktorú potrebujú potenciometre. V tomto prípade je nutné spomenúť další efekt, ktorý sa prejaví na celkovej cene keď Micropulse® AT, pracujúci s dvoma magnetmi nahradí dva potenciometre. V tejto konfigurácii jeden snímač môže zosnímať viacej pohybov v osi pohybu vstrekolisu.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním - nová technológia

Firma Kübler vyvinula nový model v rade viacotáčkových absolútnych rotačných snímačov s Profibus-DP programovateľným rozhraním.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním
Trieda 2 Profibus-DP programovateľných snímačov poskytuje zákazníkom špecifickú konfiguráciu, bezpečnosť a diagnostiku. Maximálne rozlíšenie snímača je 25 bitov, z toho 13 bitov (čo je 8192 pulzov) v rámci jednej otáčky a 12 bitov (čo je 4096 pulzov) čo sa týka počtu otáčok. Puzdro je vyhotovené so štandardnými rozmermi fí 58 x 90 mm s krytím IP 67. Špeciálne patentované technológie výroby "I-S-T" a "IT" umožňujú snímaču získať vyššiu odolnosť proti mechanickým rázom až do 250 g/6 ms, a tiež vyššiu odolnosť voči EMI, spoľahlivosť a životnosť. Tento model je vhodný na blízke umiestnenie pri frekvenčných meničoch, pohonoch, spojkách a brzdách, kde elektromagnetické rušenie má značnú úroveň. "I-S-T" Inteligentná Snímacia Technológia je bezkontaktná, elektronická, viacotácková technológia s redundantnými systémami a módom necinnosti na predlženie životnosti batérie na viac ako 10 rokov.

Nový kompozitný rotačný snímač ponúka malé náklady, kompaktnú veľkosť a optimalizované parametre

Puzdro o rozmeroch fí 37 (1.5") x 32 mm je vyrobené z nového high-tech kompozitného materiálu nazvaného KF 40. Je ho možné objednať v oboch prevedeniach s hriadeľom aj s dierou.

Rotačný snímač rady 3700
Využitím novej technológie snímania a konštrukcie snímača rada snímačov 3700 je extrémne spoľahlivý. Počas činnosti môže pracovať až do 100 °C, je odolný voči mechanickým rázom a tiež EMI. Rada snímačov 3700 je poskytovaná s rozlíšeniami do 2500 impulzov/otáčku a variantoch napájacich napätí 10 ... 30 V push-pull výstup alebo 5 V, s linkovým budičom RS 422. Tieto snímače majú štandardne zabudovanú kompenzáciu teploty a starnutia. Firma Kübler tiež vyvinula inovovanu Tube Tech® technológiu pripojenia kábla s 10x väčšou ochranou ako štandardné PG pripojenie s krytím IP67. Aplikácie použitia zahŕňajú baliace stroje, dopravníky materiálu, rôzne stroje, automobily, vlaky, medicínske a kancelárske zariadenia. Vo veľa prípadoch sa rada snímačov 3700 môže použiť ako náhrada resolverov.

Novovyvinutý SSI displej

Firma Kübler GmbH teraz začala s výrobou displeja s SSI rozhraním.

Absolútny rotačný snímač s Profibus-DP rozhraním
Displej o vonkajších rozmeroch DIN 96x48x140 mm a 6 miestnym LED ukazovateľom má15 mm veľké znaky s nastaviteľným svitom. Jedno zariadenie je možné napájať ako jednosmerným tak aj striedavým napájacím napätím. Zákazník má možnosť výberu medzi verziami s analógovým výstupným signálom s násobiacim faktorom a 14 bit rozlíšením pre 0...10V, -10...+10 V, 0/4...20mA, alebo verziou s 2 optoväzobnými výstupmi, vhodnými pre limitné hodnoty alebo prednastavené hodnoty. Displej je vhodný pre všetky SSI formáty do 25 bitov a SSI taktovacou frekvenciou od 100 Hz do1 MHz. Je ho možné nastaviť na Gray a binárny kód. Dalšia výhoda je možnosť nastavenia Master alebo Slave činnosti. Zariadenie môže vykonávať rôzne výpočty a preto ho je možné naprogramovať pre rôzne rozsahy. Pripojenie zariadenia je realizované pomocou štandardnej konektorovej svorkovnice ktorú bežne používa Kübler.

This site uses cookies. By browsing the site, you agree to their use.