header-object
BALLUFF - BNS - Elektromechanické radové koncové spínače

BALLUFF ako popredný svetový výrobca
bezkontaktných snímačov polohy a radových koncových spínačov je na Slovenskom trhu zastúpený firmou S & A, s.r.o. Banská Bystrica. V jeho výrobnom sortimente sa nachádza široký sortiment indukčných, optoelektronických, kapacitných, magnetických snímačov, Micropulse® lineárnych snímačov polohy, radových koncových spínačov a presných vačkových spínačov aj bezpečnostných. Ponuku vhodne dopĺňa priemyselné prevedenie identifikačného systému a čoraz viac známe ASI komunikačné rozhranie. Presné radové koncové spínače tvoria neoddeliteľnú súčast obrábacích strojov. Ich variabilné prevedenie s patentovaným teleskopickým piestom a patentovanou spínacou jednotkou s dvojitým spínacím mechanizmom BSE 30.0 umožnuje použitie komponentov aj v náročných aplikáciách, ktorých riešenia spadajú pod prísne bezpečnostné normy predovšetkým VDE 0113.

Variabilita piestov

Koncové spínače s ASI rozhraním

Puzdro je vyhotovené z tlakom lisovanej hliníkovej zliatiny odolnej voči korózii. Krytie všetkých spínačov je IP 67. Antikryštalické prevedenie piesta a puzdra zvyšuje odolnosť spínačov pred kombináciou materiálov ako, špon a odpadu vznikajúceho pri obrábaní materiálu spolu s chladiacimi a mazacími emulziami. Životnosť týchto koncových spínačov je 50 000 000 spínacích cyklov. Tento údaj silne závisí od pracovných podmienok ako mechanických tak aj elektrických.
Maximálne prevedenie viacradových polohových spínačov je až do 16 spínačov v jednom puzdre. Pri tomto počte je možné ich kombinovať v rámci vnútorných spínacích jednotiek ako aj prevedení piestov (viď obrázok Variabilita piestov). Koncové polohové spínače s rôznymi piestovými kombináciami slúžia ako ovládací člen pre polohovanie a ukončovanie chodu lineárneho pohybu na obrábacích strojoch, dopravníkových zariadení a baliacich strojov.
Podľa potrieb zákazníkov je možné objednať radové koncové spínače v špeciálnom prevedení s konektorom (viď

   Konektorové prevedenie
obrázok Konektorové prevedenie), alebo v súčasnej dobe napredujúcim ASI rozhraním (viď obrázok Koncové spínače s ASI rozhraním). Náražkové lišty sú doporučené prídavné zariadenia k spomínaným koncovým spínačom. Ich maximálna dlžka môže byť až do 2500 mm.Prehľad mechanických parametrov v závislosti od typu piestu

 

S & A, s.r.o. - autorizované zastúpenie BALLUFF GmbH,
Fritz KÜBLER GmbH, MURRelektronik GmbH
Majerská cesta 38, 974 01 Banská Bystrica
mobil: 0905-863 074, tel.: 048-414 83 86, 7
fax: 048-414 83 69, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://s-d-a.sk/