header-object
BALLUFF - BTL - Lineárne snímanie polohy a rýchlosti - CANopen/Profibus DP rozhranie

Nemecká firma BALLUFF GmbH so svojím

Formát dátovej správy CANopen protokolu


Štruktúra systému CANopen (R - repeater - opakovač). Jednoduchý CANopen systém so zobrazením polohy a rýchlosti.
širokým výrobným programom zahŕňajúcim indukčné, optoelektronické aj laserové snímače, tiež kapacitné, magnetické snímače, radové koncové a presné vačkové spínače, s identifikačným systémom a ASi zbernicovými komponentmi ponuku vhodne dopĺňa o radu osvedčených Micropulse® lineárnych snímačov BTL5. Snímače Micropulse® s označením BTL5-H1 rozširujú možnosť komunikácie cez rozhranie CANopen a BTL5-T1 cez Profibus DP. CANopen ponúka vysokú úroveň flexibility s ohľadom na funkčnosť výmeny údajov. Použitím štandardnej dátovej tabuľky vo formáte EDS súboru je jednoduché pripojiť Micropulse® snímač do akéhokoľvek CANopen systému.
Štruktúra CANopen je realizovaná líniovou topológiou, pričom hviezdicové štruktúry je možné realizovať pomocou opakovačov. Pripojenie je realizované lacnou 2-vodlicovou kabelážou. Rýchlosť prenosu je nepriamo úmerná dĺžke kábla. (25m kábla - 1Mb/s, 1000m kábla - 100kb/s) Počet staníc je limitovaný protokolom na 127.Snímače Micropulse® profilové, tyčové prevedenie s Profibus DP rozhraním.

Možnosť použitia až 4 magnetov s Profibus DP a CANopen rozhraním.
Snímače Micropulse® posielajú informáciu o polohe voliteľne v jednom alebo dvoch PDO (Process Data Object) po 8 bytoch. Obsah PDO je voľne konfigurovateľný:
- aktuálna poloha magnetu s volitelným rozlíšením po krokoch 5µm
- aktuálna rýchlosť magnetu s voliteľným rozlíšením po krokoch 0,1mm/s
- aktuálna poloha štyroch magnetov s voliteľným rozlíšením po krokoch 5µm

Snímače dokážu pracovať v rozmedzí pracovných teplôt -20...+85°C. Krytie snímača je IP 67, s napájaním 24VDC +-20%. Výstup CANopen je bezpotenciálový. Mechanické parametre snímača odpovedajú údajom: rázové zataženie 100g / 1ms podľa IEC68-2-27, vibrácie 12g, 10...2000Hz podľa IEC68-2-6. Snímač je možné objednať pre nominálne dlžky od 50 do 4000 mm po 5mm krokoch na požiadanie.

Pre bežné aplikácie majú Micropulse® snímače výstupné signály: 10…0 / 0…10 V, -10…10 / 10…-10V, 4(0)…20 / 20…4(0) mA, pulzný, SSI (synchrónne sériové rozhranie), Profibus DP, InterBus-S, DeviceNet, MODBUS. Tyčová verzia s Ex certifikáciou sa dá použiť aj na snímanie výšky hladín v petrochemickom priemysle.


Kübler - absolútne rotačné snímače - typové rady 9080, 5882

Absolútny viacotáčkový rotačný snímač polohy - CANopen / Profibus DP rozhranie

Absolútny rotačný snímač s Profibus DP a CANopen rozhraním.

Rotačné snímače vyrábané firmou Fritz Kübler GmbH patria k svetovej špičke. Typová rada 9080 svojou variabilitou veľkosti priemeru hriadeľa 10...28 mm alebo dutý hriadeľ 12...28mm umožňuje široké použitie aj vo veľmi náročných a tažkých prevádzkach (tažké stavebné stroje, výťahy, oceliarenstvo, ...). Jeho maximálne rozlíšenie je 25 bitov (13 bit v rámci otáčky / 12 bit počet otáčok). V programovateľnej verzii sa dá naprogramovať pre jednootáčkový, alebo viacotáčkový režim. Krytie snímača je IP 65.
Absolútny rotačný snímač polohy - SSI rozhranie + inkrementálna stopa

Nové typy absolútnych viacotáčkových snímačov (s hriadeľom a dutým hriadeľom) sú menšie ako väcšina bežných rotačných snímačov.

Programovateľný absolútny rotačný snímač s SSI rozhraním.
Inštalácia verzie s 12mm priemerom dutého hriadeľa je podstatne zjednodušená pri výraznom znížení výrobných nákladov. V prípade špecifických požiadaviek sa tieto snímače dajú naprogramovať (rozlíšenie, smer otácania, počet otáčok, …) Niekoľko programovateľných výstupov zvyšuje flexibilitu snímača s ohľadom na bezpečnostné a riadiace funkcie. Podstatná inovácia tohoto typu snímačov zahŕňa prídavnú inkrementálnu stopu s 2048 imp./ot. Model 5882 s 12mm priemerom dutého hriadeľa má maximálne rozlíšenie 25 bitov. Jeho hĺbka je iba 42mm pri celkovom priemere 58mm. Verzia s dutým hriadeľom ušetrí až 50% montážneho priestoru a 30% nákladov spojených s montážou. Programovanie funkcií snímača je realizované cez software Ezturn®. V tomto prípade Vám stačí držať na sklade jeden typ absolútneho viacotáčkového snímača a neskôr ho naprogramovať podša špecifík samotnej aplikácie.