header-object
BALLUFF - OPTOELEKTRONICKÉ SNÍMAČE

Svet senzorov. Svet BALLUFFu. A stále sa rozširuje o nové prvky rôznych typových rád. Autorizovaným zastúpením tohto nemeckého výrobcu snímacej techniky je firma BALLUFF Slovakia s.r.o., pôsobiaca na trhu od roku 2000, s prvotným názvom S & A, s.r.o. Od vtedy prevádzku v nejednej výrobnej hale aj na Slovensku skvalitňujú snímače s charakteristickými označeniami ako BIS, BOS, BES, BTL, BSW a pod. V poslednom období bolo úsilie vývojového tímu upriamené na triedu optoelektronických snímačov. Na trhu sa objavilo opäť niekoľko noviniek, ktoré umožňujú lepšiu, ľahšiu a kvalitnejšiu realizáciu vašich aplikácií.

BOS 12M - laserová optická závora - presná, výkonná, robustná

Závora je dostupná v robustnom štandardnom puzdre M12 a to v dvoch rozdielnych modeloch. Model „Malé časti“ dokáže snímať objekty o rozmeroch menších ako 50μm. Model „Dlhý dosah“ poskytuje dosah až do 30m. Obidva snímače využívajú viditeľné laserové svetlo, čo umožňuje veľmi ľahké a rýchle nastavenie vysielača a prijímača.


BOS 18M - laserový difúzny snímač s presným potlačeným pozadím

Snímač ponúka najpresnejšie potlačené pozadie zo všetkých snímačov na súčasnom trhu. Vysporiada sa aj s rozlíšením jemného zrna v štruktúre papierových tapiet. Navyše je tento snímač jedinečný svojim zaostreným svetelným lúčom, schopným rozlíšiť diely s priemerom menším ako 0.1mm. Spínací bod je možné veľmi presne nastaviť 10-otáčkovým potenciometrom.


BOS 26K - laserový difúzny snímač s veľmi vysokou presnosťou

Snímač je navrhnutý pre obzvlášť náročné aplikácie, ktoré vyžadujú mimoriadne vysokú spínaciu presnosť. Snímač sa vyznačuje extrémne malou hysteréziou <50μm a presne potlačeným pozadím. Jasne viditeľne svetelný lúč zaručí presné nastavenie snímača.


BOS 5K - optoelektronický snímač aj s potlačeným pozadím

Veľkosťou prvý v rade robustných snímačov triedy K. Je vhodný pre použitie v stiesnených priestoroch. Nie je poškoditeľný silnejším zatiahnutím skrutky. 6-otáčkový potenciometer umožňuje presné nastavenie spínania. Rozlíšenie medzi objektom a pozadím je presné a farebne nezávislé.


Nová optická spínacia jednotka pre vláknovú optiku

V sérii BFB 75K Balluff prináša na trh tri nové spínacie jednotky pre optické vlákna s červeným svetlom, montovateľné na DIN lištu. V základnom prevedení obsahujú 8-bitový prevodník so spínacou frekvenciou od 1.5 kHz a v rozšírenom prevedení s 12-bitovým prevodníkom, displejom a spínacou frekvenciou od 8 kHz. Premium verzia má analógový výstup.


Nová generácia absolútnych rotačných snímačov produktovej rady 5873, 5878 a 5883 firmy Fritz Kübler GmbH. - bezpečnejšie, rýchlejšie a variabilnejšie

Výrobca Fritz Kübler vstupuje na trh s novými absolútnymi rotačnými snímačmi produktovej rady SENDIX. Snímače s hriadeľom alebo s dutým hriadeľom, v jednootáčkovom (max. 17 bit) alebo viacotáčkovom (max. 29 bit) prevedení sú dostupné s SSI rozhraním (s prídavnou sin/cos stopou), BiSS rozhraním, ako aj vo vyhotovení pre viacero priemyselných rozhraní (Profibus DP, Device Net, CANopen). Viacotáčkový komponent produktovej rady Sendix absolut je založený na novovyvinutom mechanickom prevodovom ústrojenstve, v kombinácii s čistou technikou optických senzorov. Je odolný magnetickým poliam. Real-time rýchlosť snímačov je možná vďaka SSI rozhraniu, s frekvenciou už do 2 MHz alebo vďaka ultrarýchlemu BiSS rozhraniu s frekvenciou max. 10 MHz. Prenos 26 bitovej informácie o pozícii tak trvá menej ako 5μs. Vysoká frekvencia obnovovania (menej ako 1μs) umožňuje dosiahnuť vysokú presnosť. Tieto snímače s prídavným sin/cos výstupom môžu byť použité ako spätná väzba s vysokým rozlíšením a veľmi krátkymi riadiacimi cyklami. Je možné ich resetovať na nulu v ktorejkoľvek pozícií, použitím tlačidla SET alebo cez riadiace vstupy. Pevné a robustné puzdro spolu s krytím IP67 zabezpečujú odolnosť voči vlhkosti a znášanlivosť teplôt v rozpätí od -40 do +90°C. Preto sú tieto rotačné snímače použiteľné aj pri aplikáciách vo vonkajších prostrediach.

S.D.A, s.r.o. - autorizované zastúpenie BALLUFF GmbH,
Fritz KÜBLER GmbH
Jána Bottu 4, 974 01 Banská Bystrica
mobil: 0905-863 074, tel.: 048-472 34 11
fax: 048-472 34 69, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://s-d-a.sk/