header-object
S.D.A - komplexné riešenia automatizácie od jedného dodávateľa I

Naša spoločnosť úspešne pôsobí v oblasti automatizácie, riadiacich systémov a snímačov polohy na slovenskom trhu už deviaty rok. Od roku 2000, kedy bola založená pod názvom S & A, s.r.o., sa našou hlavnou produktovou líniou stali snímače polohy. Preto sme od októbra 2005 figurovali pod hlavičkou jedného z našich kľúčových dodávateľských partnerov ako firma BALLUFF Slovakia, s.r.o. V súvislosti s rozšírením našich podnikateľských aktivít o ponuku nových produktov a systémových riešení nesie od augusta 2008 naša spoločnosť názov S.D.A. s.r.o. Zmena názvu na S.D.A. s.r.o. z anglického Sensors - Drives – Automation jednoznačne hovorí o ďalšom smerovaní našej spoločnosti, ktoré okrem dlhodobého riešenia senzorových aplikácií pomocou BALLUFFu čím ďalej zahŕňa aj riešenia v oblasti pohonov a meničov TOSHIBA ako aj mini PLC s operátorskými panelmi UNITRONICS. Naším hlavným cieľom je poskytnúť zákazníkovi komplexné riešenie vyšpecifikované podľa jeho individuálnych potrieb. K tomu prispieva neustále rozširovanie nami ponúkaného sortimentu, ako aj realizácia špecifických aplikácií pomocou atypických komponentov. Na základe konkrétnych potrieb zákazníkov taktiež organizujeme pre nich školenia podľa špecifík jednotlivých výrobných odvetví, v ktorých pôsobia.

Nový štandard v hydraulickom priemysle BTL7

Balluff je veľmi dobre známy vo svete snímačov polohy kde pojem Micropulse® jednoznačne definuje štandard v lineárnom snímaní polohy. Nový snímač BTL7 so svojím snímacím rozsahom do 7 600mm a možným USB rozhraním okrem klasických 4-20mA, 0-10 V, .... sa dostáva do triedy High-end riešenia problematiky lineárneho absolútneho bezkontaktného odmeriavania. USB rozhranie umožňujeme rýchle a jednoduché nastavenie parametrov a rozsahu snímača. Prostredníctvom USB je možné nastaviť duálnu funkciu výstupu ako polohu a rýchlosť od jedného magnetu. Operačný stav a diagnostiku signalizujú LED diódy čo vedie k zvýšeniu ochrany. Taktiež garantujú spoľahlivú odolnosť voči zvýšeným otrasom a vibráciám. So svojou presnosťou na 0,01mm, krytím IP 68 a mechanickou odolnosťou máme v rukách spoľahlivý nástroj pre široký rozsah aplikácií napr. aj v mobilnej technike.


Nový difúzny snímač Balluff BOS 50K

Balluff predstavuje novinku z výkonnej série optických snímačov využívajúcich „červené svetlo“ s označením BOS 50K. Ide o difúzny snímač s potlačeným pozadím s funkčným dosahom 200-2000 mm v krytí IP67. Nový „block-style“ snímač s Fresnel prijímacou optikou je ideálny pre detekciu objektov na dlhšie vzdialenosti, vrátane montážnych operácii ako na príklad v automobilovom , drevospracujúcom a baliarenskom priemysle. Nastaviteľný difúzny snímač „svetlo alebo tma“ s potlačeným pozadím je dostupný v šiestich verziách výstupov. Natavenie spínacej vzdialenosti je jednoduché za pomoci 10-otáčkového potenciometra. Dve 360° viditeľné LED-ky pre zobrazenie stavu zopnutia a chybného stavu zabezpečujú celkový obraz o stave snímača. Balluff univerzálny montážny systém BMS ponúka širokú škálu možností upevnenia snímača. Nastavenie snímača je asistované červenou optickou bodkou, ktorá je vysoko viditeľná v celom snímacom rozsahu snímača.


TOSHIBA - frekvenčný menič rady S11

Frekvenčný menič rady S11 je posledná generácia mikro pohonov od Japonského výrobcu. S11 ponúka maximálny krútiaci moment s precíznou kontrolou rýchlosti. Výhodou je jeho jednoduchosť nastavenia 7 základných parametrov, vstavaný filter EMI, úsporný chod a kompaktný dizajn. Vo svojich riadiacich algoritmoch kladie vysoký dôraz na efektívne využívanie energie. Samozrejmosťou je PID regulácia, kde žiadny iný mikro pohon neponúka takú spoľahlivosť, výkon a široké možnosti v tak prijateľnej cene. Preto nachádza širokospektrálne uplatnenie vo všetkých odvetviach priemyslu pre riadenie: ventilátorov, klimatizačných jednotiek, riadenia motorov s permanentným magnetom, synchronizované polohovanie viacerých pohonov, odvíjacie stroje, pohony žeriavov, atď. Rada S11 je dostupná aj pre prácu vo vonkajšom prostredí s krytím IP54 s možnosťou programovania a ovládania cez RS 845, CAN, DeviceNet alebo Lonkworks.


Najmenšie PLC s integrovaním farebným dotykovým displejom HMI: Vision350™ od firmy Unitronics

Farebné displeje sa dnes stávajú bežnou súčasťou automatizácie. Umožňujú tvorcom strojov ukázať viaceré detaily na operátorskom panely, zobraziť procesy, zvýrazniť alarmy a v konečnom dôsledku oživiť systém. Toto výkonné PLC s kvalitným HMI rozhraním je vybavené farebným dotykovým displejom novým riadiacim procesorom a I/O rôznych typov. Je prispôsobiteľný rôznym TCP/IP a sériovým protokolom s funkciou Web a E-mail servera. Vision350™ ponúka možnosť komunikácie cez Ethernet GSM/SMS/GPRS, MODBUS, CANopen & UniCAN a taktiež tvorbu vlastných protokolov. Vzhľadom na vstupy a výstupy má 14 bitové prevodníky, rýchle čítacie vstupy a PWM výstup. Vision350™ HMI zariadenie je vybavené 3.5" farebným dotykovým displejom s kapacitou 3MB pamäte pre obrázky a 512kB pre fonty. Dokáže uchovať 250 obrázkov a 1024 displejov pre jednu aplikáciu. Obsahuje tiež 5 programovateľných tlačidiel so zmeniteľným dizajnom a programovateľnou funkciou. Umožňuje zobrazovať trendy, alarmy a chybové správy. Je to jednoducho programovateľné HMI rozhranie s viacjazyčnou podporou.
Toto PLC obsahuje 1MB programovej pamäte a čas programu je cca 15 µs na 1k typickej aplikácie. Ponúka tiež do 38 digitálnych a analógových vstupov a výstupov, ktoré je možné rozšíriť do počtu 166 pomocou externých modulov. Interná 120kB pamäť umožňuje data-logging. S pomocou až 24 PID regulátorov s auto-tuning funkciou a vstupmi pre termočlánky a PT100 je možné využiť Vision350™ ako elegantný teplotný regulátor. Táto nová kombinácia umožňuje inžinierom a systémovým dizajnérom využívať výhody spojenia výkonného PLC s farebným dotykovým displejom so zníženými nákladmi, nárokmi na priestor a kabeláž. Je to vyslovene efektívny nástroj vysokým pomerom výkon/cena. Viac podrobných informácií nájdete na www.s-d-a.sk/unitronics/unitronics.html.


RED LION - operátorské panely série G3

Séria G3 od firmy Red Lion neponúka len intuitívne rozhranie na prepojenie zariadení, ale prináša i prevod medzi komunikačnými rozhraniami. Cez viaceré zabudované konektory umožňuje monitorovanie, riadenie a zaznamenávanie informácií zo siedmich typov komunikačných zberníc simultánne vrátane PLC, PC, pohonov, PID regulátorov a iných. Prepojenie je možné cez DeviceNet, CANopen a PROFIBUS alebo iné sériové rozhrania. Séria G3 má integrované ethernetové rozhranie so zabudovaným webovým serverom umožňujúcim sledovať a riadiť cez internet. Tieto komunikačné možnosti dovoľujú pripojiť PLC pomocou priemyselných komunikačných štandardov a spoločne využívať informácie s nekompatibilnými zariadeniami. Všetky panely série G3 umožňujú záznam údajov vo formáte CSV, ktorý môže byť spoločne využívaný cez webový server alebo automaticky odoslaný cez ftp. Tiež umožňujú odosielanie e-mailov a SMS ako varovných hlásení. Softvér sa dodáva zadarmo k celému radu G3 HMI v rozsahu 3", 6", 8", 10" aj s najnovším 15" displejom.


Dvojriadkové PLC JAZZ s podporou HMI

Unitronics predstavuje najjednoduchšiu formu riadenia pomocou dvojriadkového PLC pod označením JAZZ s podporou HMI, kde používateľ dostáva kompletný obraz o stave procesu prostredníctvom až 60 navrhnutých obrazoviek. Všetky JAZZ modely zahŕňajú možnosť riadiť až 4- PID samonastavujúce sa slučky. S prídavným GSM modulom umožňuje obojsmernú komunikáciu cez SMS, pomocou ktorej možno sledovať a riadiť proces z ktoréhokoľvek miesta na zemi. PLC JAZZ model JZ10-11-UA24 obsahuje deväť digitálnych vstupov, dva programovateľné digitálne/analógové vstupy, dva analógové vstupy, dva vstupy pre termočlánok/PT 100, päť relé výstupov, jeden tranzistorový výstup a dva analógové výstupy. Všetky tranzistorové výstupy môžu pracovať ako PWM. Ako prídavné moduly môžu byť GSM, ModBus komunikácia. Výsledkom toho je jednoduchá forma riadenia s možnosťou rozširovania za prekvapivo nízku cenu na úrovni PID regulátorov.


S.D.A, s.r.o. - autorizované zastúpenie BALLUFF GmbH,
Fritz KÜBLER GmbH
Jána Bottu 4, 974 01 Banská Bystrica
mobil: 0905-863 074, tel.: 048-472 34 11
fax: 048-472 34 69, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.